A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Верхньоворітський заклад загальної середньої освіти I-III ступенів імені Софії Малильо Нижньоворітської сільської ради Мукачівського району Закарпатської області

накази

НАКАЗ

 

28.02.2024                                                                                                   №

 

 

Про роботу закладу з профілактики

шкідливих звичок, девіантної

поведінки серед учнів за 2023 рік

та затвердження Плану заходів

на 2024 рік

 

 

            На виконання Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», Постанови Кабінету Міністрів України від 10 липня 2019 року №689  «Порядок проведення моніторингу наркотичної та алкогольної ситуації в Україні (із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ

№171 від 26.02.2020, №490 від 19.05.2021),«Про здійснення превентивних заходів серед дітей та молоді в умовах воєнного стану в Україні», від 14.08.2020 № 1/9-436 «Про створення безпечного освітнього середовища в закладі освіти та попередження і протидії булінгу (цькуванню)», від 24.08.2023 лист МОН України  №1/12702-23 «Щодо організації виховного процесу в закладах освіти у 2023/2024 н.р.» та з метою проведення профілактичної роботи, запобігання вживанню здобувачами освіти алкогольних напоїв, наркотичних засобів, тютюнових виробів, психотропних речовин було проаналізовано стан роботи педагогічного колективу з профілактики шкідливих звичок та девіантної поведінки.

            Запобігання вживання дітьми та учнівською молоддю наркотичних та психотропних речовин займає належне місце в організації виховного процесу у закладі освіти. Практичним психологом, педагогом - організатором, класними керівниками впроваджується стратегія формування життєвих навичок серед учнів, уміння протистояти ризикам і загрозам, пов’язаним з наркотиками, здійснюється комплекс профілактичних заходів, спрямованих на розв’язання наркотичних і алкогольних проблем, забезпечується підтримка учасників освітнього процесу, підвищується психолого-педагогічна компетентність батьків, формується у них свідоме відповідальне ставлення до виконання обов’язків, пов’язаних з утриманням, вихованням та освітою дітей.           Практичним психологом впроваджується методика раннього виявлення дітей, які належать до груп ризику через їх незахищеність та інші чинники, що можуть призвести до початку вживання наркотиків (діти, батьки яких перебувають у тимчасовій  еміграції за кордоном; діти із сімей з проблемами залежності; діти, що отримали психологічні травми внаслідок жорстокого поводження), проводиться спостереження за такими дітьми, відвідування їх вдома, анкетування, опитування учасників освітнього процесу.

            Із метою формування правової культури учнів, навичок здорового способу життя, виявлення та усунення причин і умов, що сприяють учиненню дітьми злочинів, подолання девіантної поведінки, в рамках Тижня права, Тижня здорового способу життя проведено урок-гру «Моє чесне слово», бесіди «Діти-злочин-кара», «Здорові звички» для учнів 4-5 класів; вікторину «Правопорушення та їх наслідки», бесіду «Безпека у віртуальному середовищі» для учнів 6 класу; годину спілкування «Зроби правильний вибір» для учнів 7 класу; виховна година «Право і закони у моєму житті» для учнів 8 класу; «Здоровий спосіб життя - це модно» для учнів 9-х класів; виховну годину «Наркоманія, токсикологія. Їх вплив на злочинність серед підлітків», «Шкідливість вживання алкоголю та тютюну» для учнів 10 класу; бесіду «Злочин і підліток» для учнів 11 класу.

            Класними керівниками здійснювався комплекс організаційно-практичних та профілактичних заходів, спрямованих на профілактику правопорушень, попередження негативних явищ у дитячому середовищі.  Виховні години, бесіди, години спілкування, тренінгові та практичні заняття:

1 клас - година спілкування «Правила поведінки для вихованої дитини»;

2 клас - гра «Межа мого особистого простору»;

3 клас - бесіда «Правила обов’язкові для всіх»;

4 клас - інтелектуальна гра «Подорож у країну прав дитини»;

5 клас – година спілкування «Попередження злочину і насильству»;

6 клас – бесіди «Поведінка – дзеркало, в якому кожен показує свій вигляд»;

7 клас – година спілкування «Як не стати жертвою злочину»;

8 клас – година спілкування «Особиста цінність та безпека»;

9 клас – бесіда «Безпека у віртуальному середовищі».

10 клас – година спілкування «Кримінальна відповідальність неповнолітніх»;

11 клас – бесіда «Поведінка в громадських місцях».

            Практичний психолог ознайомлює учнів закладу та їх батьків з нормативно-правовими актами, які встановлюють відповідальність (кримінальну, адміністративну, цивільну) за розповсюдження, вживання наркотичних, алкогольних, психотропних речовин.

            Ситуація щодо кримінальних правопорушень у дитячому середовищі спонукає до проведення чіткої взаємодії всіх зацікавлених органів та служб на

місцевому рівні. Для створення дієвої профілактики, адміністрацією закладу та практичним психологом, організовано дві зустрічі учнів  з представниками служби у справах дітей, ювенальною превенцією та дільничним інспектором поліції з метою  розуміння негативних наслідків протиправної поведінки, дотриманні законів та забезпеченні прав дитини на життя, соціальний захист, сімейне виховання. Учнів ознайомили з особливостями кримінальної відповідальності неповнолітніх, видами і підставами адміністративної відповідальності малолітніх осіб, нагадали дітям основні правила безпечної поведінки, розповіли про конкретні неприємні ситуації, у які можна потрапити через власну необережність, і як їх уникнути. Працівники поліції (за потреби) завжди відкриті до спілкування та надання допомоги сім’ям, що потрапили у складні життєві ситуації та  підліткам схильним до вчинення правопорушень.

            На постійному контролі у психолога, класних керівників залишається відвідування здобувачами освіти навчальних занять. Класними керівниками щоденно ведеться журнал обліку пропущених уроків, куди вносять дані з класних журналів та причини пропуску. З учнями і батьками проводяться бесіди, зустрічі щодо попередження пропусків уроків без поважних причин.

            За 2023 рік учнями не було встановлено випадків вживання здобувачами освіти алкогольних напоїв, наркотичних засобів, тютюнових виробів, психотропних речовин. На кінець 2023 року на внутрішкільному обліку перебуває - 0 учнів; на обліку у відділі ювенальної превенції – знаходиться 0 неповнолітніх.

 

НАКАЗУЮ:

 

1. Визнати стан роботи щодо профілактики шкідливих звичок та девіантної поведінки серед учнів закладу задовільним.

2. Відзначити роботу педагогічних працівників щодо здійснення комплексу організаційно-практичних та профілактичних заходів із подолання девіантної поведінки серед учнів закладу.

3. Затвердити План заходів із профілактики шкідливих звичок та девіантної поведінки на 2024 рік

Заходи

Терміни

Відповідальні

1

Опрацювання нормативних документів

2024 рік

Психолог

2

Спостереження, опитування, анкетування учнів, батьків з метою виявлення дітей, які належать до груп ризику

2024

Психолог,

ЗДНВР

3

Проведення бесід, годин спілкування, практичних занять, тренінгів, інших заходів із профілактики шкідливих звичок та девіантної поведінки серед учнів

2024 рік

Психолог,

класні керівники

4

Інформаційно-роз’яснювальна робота з батьками щодо запобігання поширення серед учнів шкідливих звичок та девіантної поведінки

2023 рік

Класні керівники

5

Розміщення на сайті закладу, на сторінці у соціальній мережі пам’яток, порад, рекомендацій

2024 рік

Класні керівники

6

Проведення заходів в рамках Тижня права, Тижня здорового способу життя

вересень, березень

Класні керівники

7

Робота відеозалу, перегляд соціальних роликів

2024 рік

Психолог,

ЗДНВР

8

Зустрічі з представниками ювенальної превенції, поліції, соціальних служб

2024 рік

Психолог, ЗДНВР

4. Класним керівникам ,практичному психологу:

4.1. Забезпечити виконання Плану заходів у 2024 році.

                                                                                                        Впродовж року

4.2. Спланувати тематику, форми проведення заходів щодо профілактики шкідливих звичок та девіантної поведінки .

                                                                                                       

4.2. Урізноманітнити форми проведення профілактичних заходів: квести, івенти, PR-акції, челенджі тощо.

                                                                                                     Впродовж 2024 року

4.3. Проаналізувати стан справ та посилити індивідуальну корекційну роботу з дітьми, які мають ознаки агресивної поведінки.

                                                                                                    Впродовж 2024 року                                                                                                

4.4. Вивчати умови проживання учнів, відвідуючи їх вдома, виявляти сім’ї, стосунки у яких негативно впливають на виховання і розвиток дітей та надавати їм підтримку і допомогу.

                                                                                                      Постійно

4.5. Проводити роз’яснювальну роботу з батьками щодо контролю за перебування дітей у вечірній час, на вулиці без супроводу батьків.

                                                                                                      Постійно

4.6. Проводити інформаційно-просвітницьку роботу з батьками та законними представниками дітей, схильних до протиправної поведінки, з метою позаурочній зайнятості дітей, відвідуванням ними спортивного  гуртка.

                                                                                                     Впродовж 2024 року    

                                                                                                        

Директор:

 

 

З наказом ознайомлені:

Дата: від до Скинути

іх

НАКАЗ

13:57 08.03.2024

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено